Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

Isaac Asimov - neobično svjedočanstvo oca robota

1
  • #1
    0 0

    postova:2
    branko margeta @ 18.5.2023. 21:09

    Evolucijski slijed je neminovan: Homo sapiens istisnuo je neandertalce, a Homo tehnikus (Al), istisnut će Homo sapiensa.

    Homo technicus je koncept koji se odnosi na ideju da se čovjek sve više transformira u vrstu koja je ovisna o tehnologiji i računalima. Ovaj pojam se često koristi u kontekstu tehnološkog razvoja i digitalne transformacije društva.

    Ideja o zajedničkoj diskusiji na tu temu, zaista je razumna, jer što se čuje više mišljenja i pitanja, bit će lakše donijeti stav (ili zaključak). Prednost AL-a je u tome što on tumačenje i odgovore ne temelji na bazi emocija, već na bazi racija. Problem u čovjeku nastaje sukobom racija i emocija. Pojednostavljeno rečeno, "srce" govori jedno, a razum (mozak) drugo. Poznato je iz prakse, koliko loših i štetnih odluka se donosi na temelju emocija. Prihvaćanjem AL-a, dovodimo se u mirnije i staloženije stanje.

  • #2
    0 1

    postova:2531
    bearfoot @ 19.5.2023. 17:12
    Brankec@, tvoje shvaćanje problematike uvreda je Asimovu[a i šire...pa zar nisi mogao bar malo dublje proguglati prije nego ideš pisati takve gluposti...takve nebulozne već dugo nije bilo za pročitati ovdje na forumu, a opet ni ništa pametno...
  • #3
    0 0

    postova:50
    argus @ 7.5.2024. 17:40
    bearfoot @ 19.5.2023. 17:12 Pokopao Brankeca bez argumenata. Ja se s nekim idejama Brankeca ne slažem, ali poštujem to da se potrudio suvislo nešto napisati. Od medvjeđe šape još nešto takvog nisam imao priliku pročitati;)
  • #4
    0 0

    postova:2531
    bearfoot @ 7.5.2024. 19:01
    Od medvjeda očekivati nešto suvislo gore je od onog što je brankec napisao...
1
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala