Moj TV - TV Program za 200+ kanala
Radio Box

2001: Odiseja u svemiru

1 2 ... 8 9 10
  • #136
    4 3

    postova:264
    filmofil1983 @ 21.2.2014. 2:36

    -Ovaj znanstveno-fantastični film svakako je najznačajniji film svoga žanra i dobitnik Oscara za najbolje vizualne efekte.Upravo ti nagrađeni efekti su odlike ovog filma jer su doista vrhunac šezdesetih a i desetljeća poslije.

    -"2001:Odiseja u Svemiru" vrsta je filma koju ćete voljeti ili nećete,treće opcije nema.Mnogi koji su gledali više ga neće gledati,a neki se vrate ponovno da utvrde gradivo.Stanley Kubrick svakako je napravio jedan od najvećih filmova svih vremena kad se pogleda općenito.

    -Zašto najveći?

    -Pa svakako jedan od razloga  je taj što je Kubrick u 141 min. sažeo tisuće godina civilizacije i vizualno napravio film o kojem se može pričati i pričati.Pogledati! 

  • #137
    3 6

    postova:44
    tommy0412 @ 1.9.2014. 1:38

    odustao sam nkon sat vremena, najdosadniji film svih vremena.

  • #138
    8 7

    postova:1
    snowzonextreme @ 2.9.2014. 13:57

    Interesantna je destruktivna energija određenih članova koji po svaku cijenu žele dokazati da film, koji je remek djelo svjetske kinematografije, ne valja. Razlozi su vjerojatno psiho-socijalne prirode ... da pojednostavim ... određene osobe koje sebe svrstavaju u krugove filmofila stručnjaka jednostavno to nisu, njima je glavni adut njihov subjektivni dojam koji je očigledno ne baš širokouman ... određeni osjećaji koji se javljaju kad gledate 2001 OUS kao što su osjećaj veličine, mira, beznađa, nade ... drugačiji su  od euforije, leptirića, sexualnog ushićenja ili nekih drugih iz grupe primarnih ljudskih osjećaja .... dakle ako ne razumijete i ne pokušavajte ... zadržite se na svom nivou ... malo niže i na nekim drugim filmovima ...

    BTW film je odličan i treba mu dati šansu ... otvorite umove i ne dozvolite na popularistički mainsrtream kroz razne medije djeluje na vas i pretvara vas poslušnike i jadnike prezadovoljne velikom kantom kokica i velikom coca colom ...

    Ugodan dan ... pazite sta gledate i jedete :) ahahaha

     
  • #139
    11 0

    postova:560
    crnisokol @ 2.9.2014. 14:48

    dijelom se slažem, no isto tako je interesantno kako neki one kojima se ovaj film ne sviđa proglašavaju primitivnim i da nisu u stanju shvatiti poruku i smisao filma...ja smatram da donekle kužim što je Kubrick htio prikazati (iako se ovaj film može na razne načine interpretirati) no da je film relativno dosadan - dosadan je, i nikakva filozofska poruka meni ne može opravdati da se npr prikazuje let astronauta od točke A do točke B u svemiru u trajanju od xy minuta (ne sjećam se koliko točno, no znam da je bilo jaaaaaako dugo)...što se mene tiče, razumijem zašto je nekima ovo jedan od najboljih filmova ikad, ali i zašto ga neki ne mogu smisliti..

  • #140
    4 3

    postova:371
    cala @ 2.9.2014. 17:02

    evo još malo snobova na forumu...da pojednostavim....ja film gledam radi zabave,i ako mi film nije zabavan onda mi ne valja i TOČKA...a to što neki gledaju da bi se po forumima šepurili svojom snobovskom pameću,neka, samo daj,iskreno žalim vas

  • #141
    1 7

    postova:200
    mary89 @ 2.9.2014. 19:46
    @snowzonextreme Jedan od najboljih komentara sto sam imala priliku procitati na ovom forumu. Svaka cast :)
  • #142
    8 2

    postova:507
    pandaboy @ 3.9.2014. 0:29

    Uvijek se nešto opako kuha ispod „2001: Odiseje u svemiru“ na mojTV-u
    ... stalno netko dobaci malo ulja a samo jelo već odavno je prezačinjeno :D

    Vrijeme za esej(čić) kojeg nitko nije tražio niti ga zanima...Zašto? Zato jer imam pristup Internetu i mišljenje, deal with it! :P

    Točno je da postoji negativnosti u svemiru, od elektrona pa sve do komentara oko Kubrickove Odiseje, no u tom slučaju je nema potrebe samo još više širiti.
    U redu je nazvati film glupim, dosadnim, nezanimljivim i ostalim pejorativima jer je to odraz osobnog doživljaja. Drugo je pak nazivati ljude kojima se film nije svidio (ili svidio) glupima, maloumnima, jadnicima i sl.
    Svaki film izaziva emocije, no ne znači da su one uvijek iste za svakoga  jer ukusi su, kao i ljudi, različiti.

    Voljeti Kubrickovu Odiseju u Svemiru znači upravo to...voljeti taj film! Voljeti ga zbog onoga što nam predstavlja i kakve je emocije kod nas potaknuo. No, isto tako, voljeti Kubrickovu Odiseju (pa makar netko i doživljavao orgazme kad god ju gleda) nije odraz širokoumnosti.

    Širokoumnost je voljeti film i shvatiti da zato što se nama svidio to ne mora biti isti slučaj za još 7 milijardi ostalih ljudi. Širokoumnost je pokazivati razumijevanje ili pokušati razumijeti zašto drugi ljudi vole film koji osobno preziremo iz dna duše. Širokoumnost je podsjetiti se da nema svatko isti ukus i očekivanja i da je poanta filma kao umjetnosti da prenosi i potiče razne doživljaje, poruke i osjećaje kod raznih ljudi.

    Svaka kritika je u suštini subjektivna pa tako i filmskih kritičara zato jer su ljudski osjećaji, iskustva i doživljaji subjektivne stvar. Neki ljudi vole zabavne akcije ili komedije jer možda ne gledaju puno filmova i kada se vrate umorni doma žele jednostavno nešto za opuštanje, nalaze utjehu u filmovima koji nisu duboki i ne zahtjevaju puno razmišljanja već jednostavno vode osobu na „ludu apsurdnu vožnju lunaparkom“ i to je ok.

    Štoviše, premda mrzim i Transformerse 2 i taj serijal, reći ću da je netko tko je bio oduševljen navedenim filmom također dobio zadovoljstvo kao netko tko je bio oduševljen Odisejom u svemiru. There, I said it! Istina, Odiseja će ponuditi puno više toga za razmisliti kroz svoju temu, simbolizam itd, i možda izazvati veći niz emocija koji će trajati dulje, no na kraju krajeva, obje osobe su dobile nešto iz filma.

    Dakle, ako nešto ne razumijemo...ne znači da ne možemo barem pokušavati. 

    Pljuvati na osobu koja pljuje po nekom/nečem je samo ponavljanje istog ponašanja...no na kraju smo svi ionako zasuti slinom...ijuuu...fuj xD

  • #143
    4 2

    postova:242
    smarkovi @ 3.9.2014. 7:51
    Svaki onaj koji nije shvatio film predlazem da pročita knjigu po kojoj je nastala
  • #144
    1 1

    postova:2528
    bearfoot @ 1.6.2015. 16:47

    https://idesh.net/zabava/novi-trailer-za-kultni-2001-odiseja-u-svemiru-podsjeca-nas-o-kakvoj-se-filmcini-radi/

  • #145
    0 1

    postova:1475
    buffalobill @ 11.4.2018. 19:58
    Bas gledam koliko sam joj dao,10/10..dobro je No veceras je na trecem
  • #146
    1 0

    postova:392
    samuraj @ 13.4.2018. 20:33

    O ovom su se filmu uvijek vodile žestoke rasprave. Nekome mukotrpna dosada, nekom remek djelo i jedan od najboljih filmova svih vremena. Možda će nekom biti apsurdno, ali ja sam zagovornik obadvije teze.

    Dakle, meni je film fakat dosadan da me je čak gledanje ( koje je bilo samo jednom i nadam se nikad više ) ozbiljno traumatiziralo tako da jedno mjesec dana poslije nisam gledao ni jedan film koliko sam bio iscrpljen. No nemogu reć da sam bio razočaran, jer mi sf filmovi, a posebno oni čija se radnja događa u svemiru, nikad nisu osobito zanimali.

    A sad da budem malo objektivan. Apsolutno da je ovo najkvalitetniji film te tematike. Ne samo da je u tehničkom smislu bio revolucionaran i gotovo nenadmašen do sada, nego je i u umjetničkom, pa i u filozofskom smislu bio jedinstven. I ne mislim da je ta jedinstvenost bila samoj sebi svrha, i isto tako ne mislim ni da je film pretenciozan, jer je više - manje jasno o čemu se zapravo radi, a sitnice koje su ostale misterija još ga čine jačim. Filmovi koje danas kritičari i filmoljupci svrtavaju u najbolje filmove svih vremena su oni filmovi koji su postavili jedan novi standard koji je ostao neprevaziđen. Po tome "Odiseja" definitivno spada na tu listu i ja čak više razumijem zašto nju svrstavaju kao najbolji film svih vremena nego recimo "Građanina Kanea" u kojem taj neprevaziđeni standard nevidim, iako mi je subjektivno bolji od "Odiseje". Uostalom uvijek presuđuje mišljenje većine, a većina, ali i struka u ovom je slučaju odavno rekla svoje.

1 2 ... 8 9 10
Dodaj komentar
Neregistrirani korisnik (nemate pravo komentiranja)
 

Postavke privatnosti  •  Oglašavanje  •  Impressum  •  Kontakt  •  Uvjeti korištenja  •  Za Webmastere  •  Facebook  •  Twitter
© 2008 - 2024 Moj TV Portal d.o.o. | mojtv.hr - mojtv.net - tv spored - tv program Moj TV - TV Program za 200+ kanala